Sunucu Çözümleri

Neden Sunuculara İhtiyacımız Var?


Necron Günümüz teknolojisinde hemen hemen tüm sektörlerde çalışmalarımızı bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yapmaktayız. Verilerimizi ve bilgilerimizi son kullanıcı bilgisayarlarında tutulması veri güvenliği ve sürekliliği açısından risk teşkil etmektedir. Günümüzde çoğu kamu kurumları, işletme ve kuruluşlar bilgilerini merkezi sistemde saklamakta ve verilerini bayilerine, müşterilerine ve son kullanıcılarına bu merkezi sistemden dağıtmaktadır. Merkezde bu bilgi ve verilerimizi üzerinde barındıran ve güvenliğini sağlayan sürekli çalışma mantığında olması gereken bilgisayar sistemi sunucudur.

Bilgisayar sistemlerinin olmazsa olmaz hale geldiği günümüz de sistemlerinin sürekli ve düzenli çalışması gereken sektörler hızla artmaktadır. Bu sektörlerde oluşabilecek aksiliklerden dolayı ortaya çıkacak zaman kayıpları bize kaybettirdiği zaman dışında iş kaybı ve para kaybını da beraberinde sürüklemektedir. Üstelik bilgilerimizin bütünlüğü, güvenliği ve sürekliliği kurumlar için çok daha önemli bir hale geldi. Bir ihracat firmasının birkaç saat içerisinde yaptıkları veri girişlerini sunucu da oluşan bir arıza dolayısı ile kaybettiğini düşündüğünüzde ortaya ciddi kayıplar çıkacağı kaçınılmazdır. Stabil bir şekilde çalışmayan sistemlerin ciddi para ve iş kaybına neden olduğunu sıklıkla görülmektedir.

Çağımızda teknolojinin hızla gelişmesi ile paralel olarak Sunucu sistemleri de sürekli gelişmektedir. Kurumların var olan durumu göz önünde bulundurarak belirleyeceği sunucunun teknolojik anlamda en uygun seviyede olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Sonuç olarak hiç birimiz zaman ve paramızın çöpe gitmesini istemeyiz.

Neler Yaparız

  • Piyasadaki tüm marka sunucuların kurulumlarının yapılması
  • Sunucu işletim sistemi, servisleri, uygulamalarının kurulması ve yapılandırılması
  • Sunucu yapılarının tüm entegrasyon işlemleri
  • Sunucu üzerinde yetkilendirmelerin ve dosya erişimlerinin gruplandırılması
  • Müşterilerimizin sunucularının 7/24 izlenmesi ve oluşabilecek sorunlara anında müdahale edilmesi
Necron
Yukarı
Css yede alttaki kodu ekle .