Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Ev Nedir ?


Kurumsal Bakım AnlaşmasıAkıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji veriminden faydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemlerini uzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufu sağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet veya bilgisayarlarınız aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.

Akıllı ev sistemi ile yapılabileceklerden bazıları ?

  • Gaz ya da su sızıntısı olduğunda ana vanayı kapatabilir size haber verebilir,
  • Siz evde yokken oluşabilecek herhangi bir güvenlik uyarısını haber verir ve sisteminize uzaktan bağlanıp evde bulunan kameralarla evinizi canlı olarak izlemenize olanak sağlar,
  • Evinizi siz yokken havalandırabilir,
  • Tek bir noktadan evdeki tüm ışıkları (dışarıdaki ışık seviyesine de bağlı olarak) kontrol edebilir,
  • Hava kararınca perdeleri çekebilir,
  • Oda da olmadığınızda ışığı ve klimayı kapatabilir,
  • Topraktaki nem durumuna göre gerekirse bahçenizi sulayabilir,
  • Unutttuğunuz takdirde ütünün bağlı olduğu prizin elektriğini kesebilir,
  • Güvenlik amaçlı olarak, programlanan senaryoya göre, siz evde yokken değişik odaların ışıklarını belirli aralıklarla yakıp söndürebilir, ya da tv'yi açıp kanalları değiştirip, geri kapatabilir.


Bu sistem ile daha bir çok senaryo programlayabilir, aynı zamanda da kontrol etmek istediğiniz klima, otomatik perdeler, vanalar, ses ve görüntü sistemlerini, sistemin dokunmatik kontrol paneli ile evden ya da iphone, ipad, android yazılımlı diğer mobil cihazlarla veya bilgisayar ile bulunduğunuz her yerden ve her zaman kontrol edebilirsiniz.
Kurumsal Bakım Anlaşması Kurumsal Bakım Anlaşması Kurumsal Bakım Anlaşması
Yukarı
Css yede alttaki kodu ekle .